ÚPRAVA A ČIŠTĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY AS-RAINMAN

Úprava a čištění dešťové vody zařízením AS-RAINMAN představuje unikátní řešení pro všechny, kteří chtějí z dešťové vody zachycené ze střechy získat kvalitní čistou vodu se širokým využitím v rodinných domech, chatách či rekreačních chalupách. Vzhledem ke své koncepci je možné úpravnu vody AS-RAINMAN využít také pro úpravu vody z vrtů a studní.

úprava a čištění dešťové vody

Využití úpravny dešťové vody AS-RAINMAN

Protože dešťové mraky vznikají odpařováním, mohla by dešťová voda být teoreticky vodou destilovanou, tedy čistou bez rozpuštěných látek. Už v atmosféře ale dochází ke kontaktu této vody s různými chemickými látkami, stejně jako při průchodu atmosférou směrem k zemi a následně i na povrchu Země. To ale neznamená, že bychom z použití dešťové vody měli mít obavu – z výzkumů různých institucí vyplývá, že chemické znečištění srážkové vody leží vesměs na hranici limitů pro jakost pitné vody. Kvalita srážkových vod je tedy naprosto vyhovující pro splachování WC, praní prádla nebo zálivku.

Všechny činnosti, které v domácnosti provádíme, nevyžadují „placenou“ pitnou vodu. Využitím dešťové vody na praní, splachování WC nebo úklid můžeme významně ušetřit. Úspora ale není vše, co může dešťová voda nabídnout. Výhodou dešťové vody je i to, že je měkká. To znamená, že tolik nezanáší spotřebiče (např. pračku) a potrubí, protože nedochází k usazování vodního kamene.

Praní v dešťové vodě

Dešťová voda je velmi vhodná k praní prádla. Díky tomu, že je měkká, je potřeba menší množství pracího prášku. Ten se v ní dobře rozpouští a špína z prádla se lépe uvolňuje. Ušetříte také za změkčovadla a nemusíte se obávat vodního kamene. V oblastech, kde je tvrdá voda, příp. voda obsahující železo, mangan a jiné látky, se použití dešťové vody na praní přímo nabízí.

Při praní prádla v dešťové vodě se není čeho obávat. Kvalita dešťové vody sice může být různá, ale z výzkumů vyplývá, že počet bakteriálních zárodků v prádle vypraném v dešťové vodě byl srovnatelný s výsledky u prádla vypraného v pitné vodě. Množství bakteriálních zárodků totiž není ani tak závislé na kvalitě vody jako na míře znečištění špinavého prádla.

Výhody čištění dešťové vody

 • kompaktní řešení – vše instalováno v kabinetu
 • jednoduchá instalace – napojení na řád dešťové vody a elektrickou zásuvku
 • nízká spotřeba elektrické energie (40 W)
 • kvalitní čistá voda bez zápachu
 • voda dezinfikovaná přechodem přes UV lampu
 • dlouhá životnost filtrační náplně (až 3 roky)
 • eliminace širokého spektra kontaminantů
 • estetický vzhled
 • úspora nákladů za vodu

Instalace úpravny vody AS-RAINMAN vám zaručí

 • mikrobiologicky nezávadnou čistou vodu bez použití chemikálií
 • zlepšení organoleptických vlastností vody, jako jsou chuť, barva, zápach
 • eliminaci zákalu
 • odstranění, resp. snížení koncentrace těžkých kovů, organických látek, pesticidů, chlorovaných uhlovodíků, těkavých látek, huminových látek
 • úsporu pitné vody z řádu

Popis technologie

Vstupní voda je čerpána čerpadlem přes automatický odkalovací filtr, následně je voda upravena na 2 tlakových filtrech naplněných selektivní náplní pro odstranění nežádoucích látek (praní filtrů je řízeno automaticky). Další stupeň úpravy tvoří ultrafiltrace, která upravovanou vodu zbavuje bakterií a virů, odstraňuje barvu a zbytkové nečistoty. Posledním stupněm úpravy je hygienické zabezpečení vody UV zářením.

Využití

Malé obce

Armáda

Minipivovary

Kempy

Zemědělství

Školy

Výrobní společnosti

Developerské projekty

Hasiči

upravna-vody
upravna-vody-detail
upravna-vody
wero-water-napiste-nam